• Arytmetyka mentalna

• Uczniowie klas III-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi w ramach koła matematycznego uczą się arytmetyki mentalnej poprzez naukę liczenia na sorobanie. Zajęcia prowadzi Pani Nina Metelska.

Liczenie na sorobanie?! Co to jest? To jest unikalna metoda rachunku pamięciowego, która rozwija zdolności intelektualne i umysłowe dziecka. Aby mózg mógł pracować najefektywniej, należy go trenować, a tym właśnie zajmuje się arytmetyka mentalna. Rozwój małej motoryki ma pozytywny wpływ na kształtowanie języka, logicznego myślenia, pamięci, uwagi i ogólnej inteligencji, co z kolei poprawia koncentrację, obserwację, pamięć, słuch i szybkość reakcji.

Uczniowie chętnie uczestniczą na zajęcia i z pasją rozwiązują zadania matematyczne. Liczenie na sorobanie sprawia im przyjemność, a zajęcia mijają w mgnieniu oka. Już w lutym planujemy wewnątrzszkolny turniej liczenia na sorobanie.

• Arytmetyka mentalna